CİLT GERME VE YENİLEME İŞLEMLERİ

Dermapen

Dermapen tedavisinde dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilim miktarını arttırarak tedavi etkinliğini fazlalaştırır. Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde ablatif olmayan, örneğin Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden de daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz. Dermapen uygulamalarının diğer bir yararı da diğer cihaz uygulamalarıyla kıyaslanmayacak şekilde maliyet avantajıdır.

Gerek cilt gerek diğer hastalıkların tedavisinde tüm dünyada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler insanlar için umut olmuştur. Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen dermapen tedavi sistemi Amerika da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Yaşanılan bu tarz cilt problemlerinde Mezoterapi denilen, cilt yüzeyine ilaç enjekte etme sistemi uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Dermapen sistemi tüm cilt tedavisi ilaçları, vitaminleri ve prp ile kombine olarak kullanılabilmekte. Kullanılan ilaç, vitamin ve kendi kanımızdan elde edilerek uygulanan prp işlemininde tamamının cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayan Dermapen sistemi bu özelliği sayesinde kullanılan bütün solüsyonların etkinliğini maksimuma çıkarıyor ve bu özellikleriyle birlikte son derece cazip bir tedavi yöntemi olarak göze çarpıyor.

Dermapen ile cilt yenileme işlemi nedir?

Dermapen uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanmaktadır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmalarını tetikler. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi kişiye uygulanır. Dermapen işlemi yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika sürer bu süre boyunca cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan kollajen ve elastin sentezinin sağlandığını ve kan dolaşımının arttırıldığından bahsedebiliriz.

Dermapenin etki alanları nelerdir?

 • Akne ve oluşturduğu izlerinin tedavisi.
 • Genişlemiş gözeneklerin küçültülme işlemi.
 • Güneşte hasar görmüş ciltlerin tedavisi.
 • Saç kaybı ve kellik tedavisinde.
 • Göz ve çevresinde yaşanılan problemlerin kullanımında ( Morluklar ve torbalanmalar gibi).
 • Boyun bölgesi ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda.
 • Stria (oluşan Çatlaklar) tedavisinde.
 • İnce çizgilenmelerin tedavisi ve oluşan derin kırışıklıkların hafifletilmesinde.
 • Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde.
 • Siğil tedavisinde.

Dermapen tedavi süreci

Dermapen cilt yenileme tedavi süreci, yapılan birçok farklı uygulamaya göre çok kısa sürede olumlu etkiler göstermekte. Yaklaşık olarak 1 ila 3 saat arasında uygulanan tedavi sürecinin ardından kısa bir süre sonra sonuçları cildinizde belirgin bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Uygulama aşamaları ise son derece özen isteyen bir tedavi yöntemidir. Vücudun herhangi bir noktasında oluşan doku kaybı ya da farklı sorunlar yaşayan bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Dermapen tedavi yönteminin uygulandığı cilt bölgesinde doku gelişimi hızlı bir şekilde başlar ve kısa sürede tamamlanır. Tedavi yöntemi, kadın ve erkek ayırmaksızın her cilde uygulanabilen bir tedavi yöntemi olarak da bilinmektedir.

Tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından iyileşme sürecide çok kısa sürmektedir. Tedavi yöntemini en cazip kılan özelliklerden birisi de budur. Bununla birlikte tedavinin uygulandığı bölgede kolajen üretimi yenilenir ve damarsal faaliyetler daha iyi çalışarak gelişir. Dermapen tedavi yöntemi, CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmıştır

Dermaroller

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.

Dermaroller hangi durumlarda uygulabilir?

 • İnce çizgi ve kırışıklıklarda,
 • Cilt çatlaklarında (stretch marks),
 • Gözaltı morluklarında ve torbalarında,
 • Akne ve yanık skarlarında,
 • Saç kayıplarında,
 • Cilt lekelerinin giderilmesinde son derece etkilidir.
 • Dermaroller, vücutta yüz bölgesinde olduğu kadar vücudun diğer bölgelerinde de kullanılır ve etkili sonuçlar verir.

Ne gibi faydaları vardır?

 • Yaşlı ve keratinize hücresi artmış cildin yenilenmesini sağlar.
 • Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hylaronik asit stimülasyonunu artırarak anti-aging etki sağlar.
 • Kan dolaşımını artırır.
 • Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlayarak cilt dokusunun düzgünleşmesini sağlar.
 • Tüm vücut bölgelerinde kullanılanılabilir.
 • Ciltte uygulanan ürünlerin doku altına geçişini artırır.
 • Çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, yara ve yanığa bağlı oluşmuş skarların, striaların, lekelerin, selülitin, genişlemiş gözeneklerin, gözaltı morluklarının, kellik ve saç kaybı tedavilerinin yapılabilmesini sağlar.
 • Cildiniz üzerindeki yaşlanma etkilerini hatırı sayılır sürede dondurur.

Uygulama aralıkları ve kapsamı

DermaRoller cilt bakım tedavilerinde yaş kısıtlaması yoktur. Sistem tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Ortalama 6 seanslık uygulama yeterli olmakta, ihtiyaç duyulan durumlarda 6 ilâ 10 seans devam programı düzenlenmektedir.

Her roller kişiye özel açılır; maksimum 10 seans uygulama yapılabilir. Kişinin farklı ihtiyaçları devam ediyorsa yeni bir roller devreye alınır.

Radyofrekans

Radyofrekans bir ısı tedavisi şeklidir. 70 yılı aşkın bir süredir bilinen bir teknolojidir. Deride en iyi bilinen etkisi derinin gerginliğini sağlayan kollagen liflerde yenilenme oluşumudur. Radyofrekans uygulandığında deri katmanlarında ısı oluşur. Derideki kollajen lifler ısı etkisi ile kasılır, yara iyileşmesi ve dolayısıyla kollajen liflerde yenilenme başlatılır. Cilt sıkılaşması ve gerginliğinde artış olur ve cilt yüzeyi düzgünleşir. Aynı zamanda bağ dokusunda kan akışı ve dolaşımda düzelme sonucu cilt yenilenir ve sıkılaşır.

Cilt sorununa paralel olarak akneli veya akne izi olan gençlerde kullanılabildiği gibi antiagaing uygulamalarda, cilt gençleştirmede ileri yaşlarda da uygulanabilir. Yara izi ve cilt çatlağı gibi tedavi edici uygulamalar bütün yaş gruplarında yapılabilir.

Toparlama ve sıkılaştırma etkisi için Termal radyofrekans uygulanır. Her mevsim uygulanabilir. Uygulama sonrası hafif kızarıklık dakikalar içinde solar. Bütün kozmetik uygulamalarda olduğu gibi güneşten koruyucu kremlerin kullanılması önerilir ancak güneşli günlerde uygulanmasında sakınca yoktur. Akne izi, yara izi ve leke için kullanılan Fraksiyonel fraksiyonda ise uygulama sonrası hafif sızı birkaç saat sürebilir. Cilt daha kızarıktır, birkaç gün içinde hafif kabuk yaparak iyileşir. Bu uygulamalarda güneşten korunma daha önemlidir, doğru bakım ve bol nemlendirici uygulaması ile iyileşme süresi kısaltılabilir.

Seans sayısı uygulama nedenine göre değişir. Sonuçlar tek uygulama ile görülmeye başlar. Ancak bu yöntemler derinin kendini yenilemesini başlatan tedavi edici yöntemler olduğundan tek seans sonrasında bile en iyi sonuçlar 3.-6. aylarda alınır.

Yüz yaşlanmasının tedavisi ve genç görünme arayışlarında anestezisiz, ameliyatsız, iyileşme süresi kısa olan ve travmatik olmayan yöntemler giderek popüler olmaktadır. Kişiler dolgu ve botoks enjeksiyonları gibi agresif olmayan yöntemlerle genç görünmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu tip uygulamalar kısa süre içinde kişiyi memnun etmesine rağmen etkileri kalıcı değildir, diğer bir deyişle tedavi yöntemleri değildir. Oysa radyofrekans ile yapılan uygulamalar tedavi edici olduğundan sonuçları daha kalıcıdır. Bu nedenle ve uygulamalar kısmen non-agresif olduğundan son yıllarda radyofrekans deri yenilenmesinde daha sık kullanılmaya başlamıştır.

Ameliyatsız yüz germe

Bu iş için özel geliştirişmiş bir cihaz ile yüksek güçte ultrason dalgaları 4.5mm deri altına gönderilir ve bu sayede kolajen sentezi uyarılır. Cilt gerdirme ve gençleştirme, göz çevresi ve alın kırışıklıklarının giderilmesi, kaş kaldırma, gıdı yok etme, üst dudak kırışıklıklarının giderilmesi gibi uygulama alanları vardır. Hastaların sosyal hayatını etkilemeyen, uygulama sonrası günlük aktivitelerine devam edebileceği yüz güldürücü bir uygulamadır.Vücudun kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemine dayanır. Sadece 45 dakika sürer. Tek seans uygulanır ve yılda bir kez tekrar edilir. En büyük avantajı ise diğer yöntemlerin aksine deri yüzeyini tahriş edici bir uygulama olmamasıdır.