DERMAPEN

Dermapen

Dermapen tedavisinde dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilim miktarını arttırarak işlemin etkinliğini fazlalaştırır. Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde  Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi uygulamalardan daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz. Dermapen uygulamalarının diğer bir yararı da diğer cihaz uygulamalarıyla kıyaslanmayacak şekilde ücret avantajıdır.

Gerek cilt gerek diğer hastalıkların tedavisinde tüm dünyada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler insanlar için umut olmuştur. Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen dermapen sistemi Amerika da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Yaşanılan bu tarz cilt problemlerinde Mezoterapi denilen, cilt yüzeyine ilaç enjekte etme sistemi uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır mezoterapiye alternatif olarak Dermapen sistemi tüm kök hücre serumları ve vitaminleri ile kombine olarak kullanılabilmekte. Kullanılan serum ve vitaminin tamamının cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayan Dermapen sistemi bu özelliği sayesinde kullanılan bütün solüsyonların etkinliğini maksimuma çıkarıyor ve bu özellikleriyle birlikte son derece cazip bir  yöntem olarak göze çarpıyor.

Dermapen ile Cilt Yenileme İşlemi Nedir?

Dermapen uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanmaktadır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmalarını tetikler. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi kişiye uygulanır. Dermapen işlemi yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika sürer bu süre boyunca cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan kollajen ve elastin sentezinin sağlandığını ve kan dolaşımının arttırıldığından bahsedebiliriz.

Dermapenin Etki Alanları Nelerdir?

Akne ve oluşturduğu izler

Genişlemiş gözeneklerin küçültülme işlemi.

Güneşte hasar görmüş ciltler

Saç kaybı ve kellik

Göz ve çevresinde yaşanılan problemlerin kullanımında ( Morluklar ve torbalanmalar gibi).

Boyun bölgesi ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda.

Stria (oluşan Çatlaklar)’da.

İnce çizgilenmelerde ve oluşan derin kırışıklıkların hafifletilmesinde.

Skar (Kötü yara iyileşmesi)

Siğil

Dermapen İşlem Süreci

Dermapen cilt yenileme süreci, yapılan birçok farklı uygulamaya göre çok kısa sürede olumlu etkiler göstermekte. Yaklaşık olarak 1 ila 3 saat arasında uygulanan sürecin ardından kısa bir süre sonra sonuçları cildinizde belirgin bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Uygulama aşamaları ise son derece özen isteyen bir süreçtir. Vücudun herhangi bir noktasında oluşan doku kaybı ya da farklı sorunlar yaşayan bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Dermapen yönteminin uygulandığı cilt bölgesinde doku gelişimi hızlı bir şekilde başlar ve kısa sürede tamamlanır. Kadın ve erkek ayırmaksızın her cilde uygulanabilen bir iyileştirme yöntemi olarak da bilinmektedir.

İşlemin tamamlanmasının ardından iyileşme sürecide çok kısa sürmektedir. Bu işlemi en cazip kılan özelliklerden birisi de budur. Bununla birlikte prosedürün uygulandığı bölgede kolajen üretimi tetiklenir ve damarsal faaliyetler daha iyi çalışarak gelişir. Dermapen ile cilt sorunlarını giderme yöntemi CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmıştır.