KALICI KAŞ MAKYAJI

Kalıcı kaş makyajı

Kalıcı makyaj ile kaşlarınıza istediğiniz değişiklik yapılabilir, yapısından ötürü fazla kavisli kaşınız varsa son yıllarda popüler olan düz kaş şekli verilebilir, kısa kaşlar uzatılabilir, göz kapaklarında yaştan ötürü düşme veya sarkma varsa kaş uçlarınız 1-2 santim yukarı kaldırılabilir. Bu durumda kaşınıza hiçbir estetik operasyon olmadan yukarı çekerek en az 5 yaş daha gençleşebilirsiniz. Kaşlarınızın yüzünüzde ki en önemli etken olduğunu ve yüzünüze verdiği ifadenin önemini unutmayınız.

Uygulama ve kullanım süreleri

Bütün işlemlerde uygulama süreleri uyuşma süreleri de dahil edildiğinde yaklaşık 2 saattir. İşlem ilk defa yapılıyorsa uygulama süresi 1.5 saate yakın sürer, kullanılan pigment deri altına girdiğinden yüzeyde bir süre sonra pigment fazlası ve doku sıvısı olacağından olması gerekenden daha koyu bir görüntü oluşur ve 3. günden itibaren renk açılmaya başlar. Bölgede pigment fazlasının ve doku sıvısının yaratmış olduğu kabuklanma, kuruluk bir hafta on gün arasında dökülmeye başlar ve istenilen renk meydana çıkar. Bazı tutmayan bölgeler olabilir. Ev bakımı iyi yapılırsa böyle bir durumla genelde karşılaşılmaz; ancak karşılaşılırsa bu durumda bir ay sonra rütuş işlemi ile boya almayan bölgelerin üzerinden tekrar geçilerek düzeltilir.Kalıcı makyajın kalıcılık süresi uygulanan bölgeye, cilt tipine ve kullanıma göre değişmekle birlikte ortalama 2 ila 3 yıl arasındadır. Pigment zamanla solarak yavaş yavaş silinir. Eğer ilk günkü gibi taze kullanıma devam edilmek istenirse yılda 1 kez üzerinden geçilmesi tavsiye edilir.

Uygulama sonrası ev bakımı nasıl olmalıdır?

3 gün boyunca işlem yapılan bölgeye su değmemesi gerekir. İşlem sonrası iyileşme süreci toplam 28-30 gündür. Bu süre olgun ciltlerde 45 güne kadar uzayabilir. Renk değişimine mahal vermemek ve sağlıklı iyileşmeyi sağlamak için işlem sonrası on gün boyunca kesinlikle sauna, hamam, deniz, havuz ve direkt güneş ışınına maruz kalınmamamlıdır. Ayrıca bölgeye hiçbir kozmetik ürün sürülmemelidir. Özellikle yaz aylarında bir ay boyunca bölgeye güneş koruyucu sürülmesi tavsiye edilir. Unutmayın, iyileşme sürecinde ne kadar iyi korursanız kalıcı makyajınızın kalitesi o kadar iyi yansır.