MEDİKAL PİGMENTASYON İŞLEMLERİ

Saç Similasyonu

Bu işlem daha anlaşılır haliyle şöyle ifade edilebilir; saçınızı sıfıra vurduğunuzda görülen nokta nokta saç efektidir. Bir nevi kalıcı topik işlemidir. Hiçbir şekilde sudan ve herhangi bir şeyden etkilenmez.

İnsan kafasında toplamda ortalama 100000-150000 saç bulunur. Seyrelme meydana geldiğinde iç karartıcı bir dönem olabilir, hem erkekler hem de kadınlarda kellik ve erken yaşlanmaya bağlı stigmalar güven ve ruh halini etkileyebilir. HFS Hair Follicles Simulation – Saç Simülasyonu tamamen kel bir başı bile tamamen gür bakımlı bir saç görünümüne kavuşturabilir.

HFS Hair Follicles Simulation – Saç Simülasyonu cerrahi olmayan ,ağrısız erkek ve kadında kellik kapatma yöntemleri arasında son noktadır; saçınızın dökülme ölçüsüne ve arzu edilen görünüme dayalı olarak – gerçek saç kökleri ve tellerinin doğal görünümünü kopyalamak için saç derisinin epidermal seviyesine doğal mikropigmentlerin uygulandığı inanılmaz ve  hayat değiştirici kellik kapatma yöntemidir.Saç simülasyonu sadece doğal pigmentler kullanarak günümüzde ve dünyada mevcut en iyi kellik kapatma yöntemi olarak kabul edilmektedir.

HFS Hair Follicles Simulation – Saç Simülasyonu tüm saç dökülmesi türleri ve aşamaları, her yaş, renk ve cilt tipine uygundur.

HFS Mikropigmentasyonda simülasyon saç kökü  oluşturulması Npm patentli roller sistemi ile ortalama 1-2 saat sürer .

HFS Hair Follicles Simulation – Saç simülasyonu ne işe yarar ?

-Tam, genç kısa kesilmiş bir saç görünümü verebilir ;
– Tam bir ön, yan ve/veya arka saç çizgisinin benzerini yapabilir ;
– Kısman kel veya tamamen kel başlarda saç çizgisini onarabilir ;
– Saç dökülmesinin tüm seviyelerinde belirtileri  kalıcı olarak gizleyebilir ;
– Daha önceki saç nakli ameliyatından kaynaklanan yara izlerini kamufle edebilir ;
– Yara, yanık izleri ve doğum lekelerini gizleyebilir ;
– Saç naklinin (Saç ekimi ) görsel etkisini arttırabilir .

Kalıcılık süresi nedir?

Ortalama 5 yıl kalıcılığı vardır. Tamamen kalıcı pigmentlerle yapılmamasının sebebi ise yaş aldıkça saç rengine bağlı değişikliklerin verdiği görünümle tezatlık yaratması içindir.

Vitiligo Kamuflajı

Vitiligo’nun ortaya çıkış sebebi, deriye rengini veren melanosit hücrelerin azalması sonucu pigment üretilememesidir.

Bu hücrelerin niçin azaldığı kesin olarak bilinmese de bazı teoriler üretilmiştir. Genlerde ortaya çıkan bazı bozukluklar, bağışıklık sisteminin bozulması sonucu vücudun melanositleri yıkması, bu hücrelerin kendi kendini yok etmesi gibi nedenler yüzünden melanositlerin azaldığı düşünülmektedir.

Vitiligo lekelerinin tıbben çözümü hala bulunamamıştır. Değişik kremler veya spreylerle geçici olarak kapatılmaya çalışılmaktadır.

Vitiligo lekelerinde medikal kalıcı makyaj oldukça başarılı ve tercih edilen bir yöntemdir.

Ten renginize göre hazırlanan pigment karışımı ile gerçekten tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir.

Ömür boyu kalıcı paramedikal pigmentler kullanılarak yapılır.

Meme ucu (Areola) Simülasyonu

Doğuştan ya da memesi alınmış ve tedavi sonrası silikon taktırmış kadınlara mikropigmentasyon yöntemiyle yapılan areola çalışmasıdır.

Günümüzde her 10 kadından birisinin meme kanserine yakalanmakta. Kadınlar, göğüslerinin tamamını veya bir kısmını bu nedenle kaybetmektedir. Tedavisi tamamlandıktan sonra ve silikon takıldıktan sonraki aşamada bu hanımlarımızın en çok canını sıkan konu, göğüs ucunu kaybetmiş olmalarından dolayı yaşadıkları estetik kaygılar ve buna bağlı olarak gelişen özgüven kaybıdır.

İşte tam bu noktada 3 boyutlu meme ucu simülasyonu uygulaması devreye girmektedir. Meme cerrahisi sonrası, meme başı çizimi için kullanılan cihazlarla, ayarlanabilir bir iğne ile antialerjik doğal pigmentlerin cilt altına yerleştirilmesiyle yapılıyor.

Başlıca uygulama alanlarından biri de meme kanser cerrahisi sonrası meme başı ve koyu renkli çevresi areola çizimidir. Meme başı ve çevresi yapımı, mastektomi adıyla bilinen memenin alınması sonrasında memenin tekrardan yapılmasının gerçekleştirildiği tedavi yolculuğunun son aşamasıdır. Memeyi meme gibi gösteren son dokunuştur.

Meme ucu simülasyonunda 3 boyutlu bir etki yaratıldığından birçok renk bilgisi gerektirir. Renk seçiminde diğer meme başı ve çevresi baz alınabilir ya da kişinin isteğine uygun renkte kullanılabilir. Bu durumda her iki memenin aynı renk ve ölçüde olması esas olandır. Ömür boyu kalıcı paramedikal pigmentler kullanılarak yapılır.